HGS – Hızlı Geçiş Sistemi

Shell Hızlı Geçiş Sistemi

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS): Hızlı Geçiş Sistemi, boğaz köprüleri ve otoyol geçişlerinde ödemenin pasif uzaktan okuma teknolojisi kullanılarak gerçekleştirildiği ücretlendirme sistemidir. Mevcutta Taşıt Tanıma Sistemi müşterileri mevcut hesabından HGS edinebilir ve ödemelerini mevcut Shell hesabından gerçekleştirebilir.

Shell’den HGS almanın Avantajları

  • Önden bakiye yüklemeye gerek kalmadan, mevcut Shell’de tanımlı ödeme hesabından, HGS geçişlerini sonradan ödeyerek, nakit kullanımını daha verimli yönetilebilir.
  • Haftalık geçişlerin tamamı tek faturaya yansıtılır ve anlaşılan vade süresinin sonunda tahsil edilir.
  • HGS geçişleri ve yakıt tüketimleri Shell Taşıt Tanıma Sistemi internet sitesi üzerinden entegre olarak raporlanır, plaka ve filo bazında analiz edilebilir.
  • Tüm HGS geçişleri, Shell Taşıt Tanıma Sistemi internet sitesi üzerinden kolaylıkla takip edilebilir.
  • HGS etiket bakiyesinin tek tek takip edilmesi gerekmez.
  • HGS etiketleri için Shell TTS web sitesi üzerinden talepte bulunulabilir ve etiket teslimatı başvuranın adresine yapılmaktadır.
  • Otoyol ve köprü geçişlerinde alt veya üst limit sınırlaması olmadan geçiş yapılabilir.
  • Geçişler cezasız olacağından bariyer kapanmaz. Geçiş ihlalinden dolayı, tanımlı plakalar cezaya düşmez.

Köprü ve otoyol geçişlerinde ödemenin pasif uzaktan okuma teknolojisi kullanılarak gerçekleştirildiği ücretledirme sistemidir. Köprü ve Otoyollardan alınan geçiş ücretinin tahsili için kullanılan sisteme Hızlı Geçiş Sistemi yani HGS denir. HGS etiketleri aracın ön camına yapıştırılır. Bu sayede, HGS etiketine sahip araçlar cezaya düşmeden köprü ve otoyollardan geçiş yapabilir.

Sektörde bir ilk olan PTT ile yaptığımız iş birliği ile Shell Taşıt Tanıma Sistemi (Shell TTS) müşterileri köprü ve otoban geçişlerini Shell hesabından gerçekleştirerek, takibi kolay, rahat ve cezasız geçiş sağlar. Kurumsal HGS hizmetinde filo araçlarının HGS etiketlerini tek tek takip etmeye gerek kalmadan tüm filo için geçerli olan tek bir fatura üzerinden filonuzun HGS geçişlerini kolaylıkla, etiketlere bakiye yüklemeden ve sonradan ödeme avantajı ile ödeyebilirsiniz.

Firmalar için Shell’den Kurumsal HGS hizmeti almanın filo yönetiminde birden fazla faydası bulunmaktadır. İlk olarak; ön ödeme ile tek tek HGS bakiye yüklemenize gerek kalmadığından operasyonel olarak kolaylık sağlar. Ayrıca, tüm filo için geçerli olan tek bir fatura üzerinden filoların HGS geçişleri kolaylıkla yönetilebilir. Böylece, HGS bakiye sorgulamanıza gerek kalmadan Shell Taşıt Tanıma Sistemi (Shell TTS) internet sitesi üzerinden tüm HGS geçişlerini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Shell’in sunduğu Kurumsal HGS ile ihlalli geçiş riski tamamen ortadan kalkar, bu sayede şirket HGS masraflarının daha kolay ve verimli bir şekilde yönetimini yapabilirsiniz. Ek olarak, detaylı raporlama özelliği ile plaka ve filo bazında şirket araçlarınızın HGS geçişlerini analiz edebilirsiniz.

Shell Taşıt Tanıma Sistemi’ne (Shell TTS) sahip tüm filolar Shell Yol Hizmetleri’nin sunduğu Kurumsal HGS hizmetinden faydalanabilir.

Şirket araçlarının HGS etiketleri belirtilen adrese teslim edilir. Böylece, ofis dışında vakit harcamaya gerek kalmaz.