Sık Sorulan Sorular

Shell Taşıt Tanıma Sistemine dahil olan olan araçlarınıza ait;Firma adı, departmanı, tarih, saat, alınan yakıt cinsi, Alınan yakıt miktarı(lt), Alınan Yakıt Tutarı(TL), Yakıt alınan İstasyon bilgileri gibi yakı alımına ait tüm bilgilere online olarak ulaşabilirsiniz.

1000’in, aşkın Shell İstasyonu ile Türkiye’ye yayılmış geniş bir istasyon ağında Shell TTS sistemi bulunmaktadır.

Shell Taşıt Tanıma Sistemi kullanabilmek için herhangi bir araç limiti bulunmamaktadır. 1 aracınız için de Shell TTS kullanabilirsiniz.

Shell Taşıt Tanıma Sistemi kullabılmek ıcın gerekli evraklar arasında araç ruhsat fotokopisi veya kiralık ise kiralık sözleşmeleri mevcut degıldır. Firmanızın beyanı doğrultusunda bilgileri verilen araçlarınıza ait cihazlar programlanarak firmanıza gönderilmektedir.

Evet alabilir ancak bu alışverişin Shell Tasıt Tanıma Sistemi ile bir bağlantısı olmadığından, yapılan alışverişin ödemesi o anda istasyona yapılmalı ve faturasıda istasyondan alınmalıdır.

Shell TTS ünitelerinin (KM ve AH) mevcut şirket aracından sökülüp başka bir araca takılması mümkün değildir. Yeni aracınız için yeni cihaz talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Hayır. Araca herhangi bir zarar vermediğinden garantisini de bozmaz.

Ekipmanların montajı yapılırken aracın depo kapağının içine, ön ve arka camlarda uygun yerlere TTS çıkartması yapıştırılır. İstasyondaki pompa görevlilerinin hangi aracın TTS’e dahil olduğunu anlayabilmeleri ve müşteriyi uygun şekilde yönlendirmeleri açısından bu çıkartmalar çok önemlidir.

Shell Taşıt Tanıma Sistemine dahil olabilmek için tanımlanması gereken DBS hesabı için banka tarafında çözüm ortakları ; Garanti Bankası ,Finansbank,Yapı Kredi Bankası ve Akbank. Sisteme dahil olmak için, öncelikli olarak çalıştığınız bankanızın şubesine ”Shell Taşıt Tanıma Sistemi için DBS hesabı tanımlatmak istiyoruz” talebiniz kısa sürede sonuçlandırılarak tanımlanan hesap bilgileriniz tarafımıza mail olarak banka tarafından gönderilmektedir.

Shell Taşıt Tanıma Sistemine dahil olabilmek için aşağıdaki aşamalardan geçilir.
Sözleşme ve Evraklar Sistemi kullanmaya baslayabilmek için gerekli evraklar;
-Shell Taşıt Tanıma Sistemi Sözleşmesi(kaşe+imza)
-Araç Kayıt Formu
-Ticaret Sicil Gazetesi (fotokopi)
-Vergi Levhası (fotokopi)
-İmza Sirküleri (fotokopi)
Taşıt Tanıma Banka Hesap Tanımlaması Shell Taşıt Tanıma Sistemi fatura ödemeleriniz için Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası,Finansbank veya Akbank’dan DBS otomatik ödeme hesabı açtırmanız yeterlidir. Taşıt Tanıma Ünitelerinin Gönderimi Taşıt Tanıma Sistemi Sözleşme ve ekli evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra, banka hesap onayını takiben 2 iş günü içerisinde Taşıt Tanıma Üniteleri müşteriye kargolanır.

Müşteri talebine bağlı olarak e-mail adesine elektronik ortamda gönderim yapılır. İnternet sayfasından (www.sheltts.com) da tüketim detaylarına online ulaşılabilir.

Shell Taşıt Tanıma Sistemi kullanan araçlarınızın akaryakıt alım detaylarına ana sayfamızdaki müşteri girişi bölümünden şifreniz ile giriş yapabileceğiniz yönetim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ayın 15. ve 30-31 (ayın son günü) olmak üzere 2 adet fatura kesiliyor.

Firmanız Taşıt Tanıma Sistemi üzerinden sağladığı akaryakıt alımlarına ait vadesi gelen ödemesini hesap tanımlattığı bankasına vade tarihinde gerçekleştiriyor.

Firmanın aylık yakıt tüketimine göre belirleniyor.

Shell Taşıt Tanıma ünitelerinden KM cihazları programlanıp firmaya gönderilme sürecinde kullanılır durumda gönderilmektedir.Yani serviste araca takıldıgı zaman çalışabilecek durumdadır. Fakat Akıllı Anahtarlar ve Akıllı Halka Shell merkezde programlanıp firmaya kargo ıle gonderılırken kullanım dışıdır. Cihazın ulaştıgına dair teyit ardından cihazlar kullanıma açılmaktadır.Akıllı Anahtar veya Akıllı Halka cıhazlarının kullanımlarını Shell TTS yonetım sayfanızdan açabilir veya tarafımıza mail gondererek talep oluşturabılırsınız.

Shell TTS ünitelerinden Akıllı Halka(AH) ve Taşıt Kimlik Ünite(KM)’lerinin montajı TURPAK firması tarafından sağlanmaktadır. 5 araçtan fazlası için TURPAK montaj servisini bulundugunuz firma lokasyonuna talep edebilirsiniz. 5 araçtan aşagı montaj işlemi için araçlarınızı TURPAK’a götürmeniz gerekmektedir.

Araca Shell Taşıt Tanıma Sistemi ünitesi takılırken herhangi bir ücret ödenmez. Montaj servisi 5 arac üzeri için firma adresinize gelip Shell TTS ünitelerinin montajlarını tamamlar. Diğer talepler montaj servisinde gerçekleşir. ***Akıllı Halka(AH) ve Taşıt Kimlik Ünite’lerinin (KM) montajı yetkili servis olan TURPAK tarafından gerçekleştirilmektedir. TURPAK Telefon 0212 315 41 36

Shell Taşıt Tanıma Sistemi bulunan istasyon bilgileri ve detaylarına sayfamızdaki “Shell İstasyon Bulucu” bölümünden ulaşabilirsiniz.